Türkiye Cumhuriyeti

Trablus Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 

 
Necip Sait Tamboy
Büyükelçi
01.01.1952-01.01.1953
Mustafa Faiz Yörükoğlu
Büyükelçi
01.09.1953-01.03.1957
Burhan Işın
Büyükelçi
01.07.1963-01.12.1966
Mustafa Borovalı
Büyükelçi
01.12.1966-01.03.1970
Özdemir Yiğit
Büyükelçi
01.03.1970-01.09.1974
Hikmet Özkan
Büyükelçi
01.03.1975-01.07.1978
Mustafa Aşula
Büyükelçi
01.07.1978-01.12.1985
Bilgin Unan
Büyükelçi
01.12.1985-01.06.1989
Erdim Tezel
Büyükelçi
01.06.1989-01.03.1993
Uluç Özülker
Büyükelçi
01.04.1993-01.01.1995
Ateş Balkan
Büyükelçi
01.01.1995-01.06.1997
Müfit Özdeş
Büyükelçi
01.02.1998-01.02.2002
Rıza Erkmenoğlu
Büyükelçi
01.06.2002-01.03.2008
Ömür ŞÖLENDİL
Büyükelçi
31.03.2008-17.09.2009
Salim Levent ŞAHİNKAYA
Büyükelçi
07.11.2009-02.07.2011
Ali Kemal AYDIN
Büyükelçi
13.09.2011-15.09.2013
Ahmet YAKICI
Büyükelçi
01.10.2013-09.10.2013
Ahmet Yakıcı
Büyükelçi
09.10.2013-15.03.2015
Ahmet Aydın DOĞAN
Büyükelçi
15.04.2015-