Türkiye Cumhuriyeti

Trablus Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesinin Faaliyetlerine Başlaması Hakkında Duyuru , 13.04.2017

Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi 17 Nisan 2017 Pazartesi gününden itibaren faaliyete geçecek ve vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacaktır.

 

Vatandaşlarımız, böylece, başvurularını Misurata Başkonsolosluğumuza veya Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesine yapabileceklerdir. Güvenlik sorunları nedeniyle tahliye edilen Bingazi Başkonsolosluğumuz ise hizmet vermemektedir.

 

Bu çerçevede, Misurata, Sirte, Jebel Al Gharbi ve Murqub idarî birimlerinde ikamet eden vatandaşlarımızın işlemlerini Misurata Başkonsolosluğumuzda yaptırmaları gerekmektedir.

 

Bingazi Başkonsolosluğumuz görev bölgesi olan Doğu Libya’da ikamet etmiş olan veya dosyaları Bingazi Başkonsolosluğunda bulunan vatandaşlarımız, taleplerinin nasıl yerine getirilebileceği hakkında Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesinden veya Misurata Başkonsolosluğumuzdan bilgi alabilirler.

 

Öte yandan, Büyükelçiliğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği henüz faaliyete geçmemiş olup, vatandaşlarımızın çalışma ve sosyal güvenlik mevzuatına ilişkin hususlarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına başvurmaları uygun olacaktır.

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.