Türkiye Cumhuriyeti

Trablus Büyükelçiliği

Bilgi Notları

Sayın Başbakanımız'ın Libya Geçiş Hükümeti Başbakanı Dr. Abdurrahim El Keib'e muhatap tebrik mektubu, 17.01.2012 

 

                                          Ankara, 23 Kasım 2011

 

 

 

 

 

Sayın Dr. Abdurrahim El Keib

Libya Geçiş Hükümeti Başbakanı

 

 

Libya’da demokratik değerlere dayanan anayasal bir sistemin kurulması amacıyla, önderliğinizde görev yapacak olan Geçiş Hükümeti’ni 22 Kasım 2011 tarihinde açıklamış olmanızdan dolayı büyük memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek ve bu vesileyle Sizi tebrik etmek isterim.

 

Türkiye bugüne kadar dost ve kardeş Libya halkına haklı mücadelesinde elinden gelen yardımı sağlamış, gönülden destek vermiştir. Türk  Hükümeti,  Size ve yeni Geçiş Hükümetinizin tüm üyelerine bundan sonra da her türlü yardımı sağlamaya ve Hükümetinizle yakın işbirliğinde çalışmaya devam edecektir.

 

Bu vesileyle, Size ve Geçiş Hükümetinizde görev alan tüm Bakan kardeşlerime Şahsım, Milletim ve Hükümetim adına başarılar diliyor, dost ve kardeş Libya halkının mutluluk ve refahı için en iyi dileklerimi sunuyorum.

 

 

 

 

 

​​​​​​​​                                                                                                                    Recep Tayyip Erdoğan

​​​​​​​​                                                                                                             Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı